Pavučina lží

17. července 2008 v 21:03 | Cukrblik |  Dan Brown
Co se děje za polárním kruhem?
A co v zákulisí vysoké americké politiky?
Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živo­čichů. důkaz mimozemského života !!!
Za polární kruh je povolán i populární oceán­ský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kot­vící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby ob­jev, který by mohl převrátit základy historie ves­míru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh???
A zatímco zoufale bojují o život, ve Washing­tonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozi­ce. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru. jen aby usedl do prezidentského křesla. Možnost, že Bílý dům ohlásil celému národu a celému světu s veškerou pompou pustou lež, mu dává do rukou tu nejničivější možnou zbraň. Kde se však skrývá pravda? Mohl by někdo tak nesmírný objev zfalšovat? A pokud ne - co to vlastně znamená pro lidstvo? A co pro americkou politiku?
Než dorazíte na poslední stránku a konečně se vám dostane odpovědí na všechny tyhle a mnohé další otázky, budete bez dechu hltat mistrné Brownovy zápletky, tajit dech při divoce akčních scénách a jako obvykle si lámat hlavu nad tím, co všechno je jen dokonalá autorova mystifikace a co nezpochybnitelná vědecká pravda.

Použitá literatura :

BROWN, D. Pavučina lží. Praha : Metafora 2005.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama