Knihy od Dana Browna

18. července 2008 v 21:14 | Cukrblik |  Oblíbené knihy
Tento autor patří mezi mé srdcové záležitosti. Proto tu jsou shrnuty všechny knížy :)

Andělé a démoni


Název: Andělé a démoni
Původní název: Angels and Demons (Robert Langdon #1)
Autor: Dan Brown
Počet stran: 464 (vydání s filmovou obálkou)

Z propasti času povstává dávné bratrstvo, aby zničilo nejposvátnější baštu křesťanství, Vatikán...

Význačný vědec leží ve svém bytě brutálně zavražděný. Motivem byla zřejmě jeho převratná práce, jejímž výsledkem byl objev antihmoty. Ta ovšem za určitých okolností vybuchuje silou nejmohutnější jaderné nálože. V té chvíli se na scéně objeví Robert Langdon, expert na význam náboženských symbolů. Mrtvému kdosi vypálil na prsa cejch, znamení, jímž o sobě před staletími dávalo vědět satanistické bratrstvo - ilumináti. Do toho přijíždí dcera zabitého vědce, Vittoria, a k všeobecnému zděšení se zjistí. že ukradený vzorek antihmoty se záhadně ocitl - ve Vatikánu! V samotném srdci křesťanstva právě probíhá volba papeže a časované bombě zbývá pár hodin do výbuchu. Langdon s Vittorií se ocitají ve víru šílených událostí a podle tajemných jinotajů pátrají po dávné Cestě osvícení. jejíž objevení může vést k záchraně.
Tajemná zákoutí Říma, opuštěné ztemnělé kostely, které znesvětilo zabíjení. podzemní chodby, hrobky a pusté síně vatikánských archivů. to jsou kulisy, v nichž oba sympatičtí hrdinové běží o závod se smrtí.
Když po všem tom napětí konečně popadneme dech - se srdcem ještě bušícím až v hrdle, položíme nevyhnutelnou otázku: A co když je to pravda..?


Šifra mistra Leonarda

Název: Šifra mistra Leonarda
Původní název: The Da Vinci Code (Robert Langdon #2)
Autor: Dan Brown
Počet stran: 511 (verze od nakladatelství Metafora)

Vražedné tajemství zakódované do nejzná­mějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů...

Ve hře není nic menšího než svatý grál!
Robert Langdon uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohro­mení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí. obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy. Sophie Neveuová a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo.
Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto...


Digitální pevnost

Název: Digitální pevnost
Původní název: Digital Fortress
Autor: Dan Brown
Počet stran: 439 (verze od nakladatelství Metafora)

Ve spoustě thrillerů se to jen hemží pal­nými zbraněmi, bombardéry, tanky a vý­bušninami. V tomto se příliš nebojuje na zemi ani ve vzduchu (i když trochu samo­zřejmě taky), nýbrž na harddiscích počí­tačů, a výbušninou tady není semtex, ale cosi záhadného, co se jako bájná obluda vynořilo z počítačové sítě.
Geniální programátor Ensei Tankado vytvořil nerozluštitelný kód, který kdyby se dostal do oběhu, ochromil by veškerou zpravodajskou činnost USA a dal vol­nou ruku kdekomu - včetně teroristů. By­lo by něco takového možné? Zdá se, že ano, protože obrovský, neuvěřitelně vý­konný TRANSL TR, počítač amerického
Úřadu národní bezpečnosti, se na něm doslova zavaří - a neuspěje. Tvůrce kódu je však nalezen mrtev v jednom sevill­ském parku, aniž by komukoli stihl předat klíč. Z jeho prstu ale zmizel prsten pokry­tý podivnými znaky, který všem, kdo s ním mají co do činění, přináší násilnou smrt ...
Virtuální "bombu", která hrozí nepřed­stavitelnými následky nejen pro bezpečí USA, ale i celého světa, se zatím v Ameri­ce pokouší zneškodnit dešifrantka Susan Fletcherová, půvabná dáma s brilantním mozkem matematického génia. Ze všech sil se snaží zachránit ty, jimž věří, ale její boj se brzy stává bojem o vlastní život a posléze i o život muže, jehož miluje.
Příběh, v němž se dobro mísí se zlem a nikdo není, kým se zdá být, musí uchvá­tit snad každého, kdo alespoň jednou v životě seděl u počítače a odeslal aspoň jediný mail. A jako ve všech románech Dana Browna se neodbytně vtírá otázka: Co z toho je pravda a co spisovatelská fikce? Co všechno se děje za zamčenými dveřmi vládních organizací? Kdo nám čte naši elektronickou poštu a kdo je scho­pen kvůli ní i vraždit? Kdo ... Ale jděte, vždyť je to jenom příběh! Ale můžeme si tím být opravdu jistí???


Pavučina lží

Název: Pavučina lží/ Anatomie lží
Původní název: Deception Point
Autor: Dan Brown
Počet stran: 439 (verze od nakladatelství Metafora)

Co se děje za polárním kruhem?
A co v zákulisí vysoké americké politiky?

Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živo­čichů. důkaz mimozemského života !!!
Za polární kruh je povolán i populární oceán­ský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kot­vící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby ob­jev, který by mohl převrátit základy historie ves­míru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh???
A zatímco zoufale bojují o život, ve Washing­tonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozi­ce. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru. jen aby usedl do prezidentského křesla. Možnost, že Bílý dům ohlásil celému národu a celému světu s veškerou pompou pustou lež, mu dává do rukou tu nejničivější možnou zbraň. Kde se však skrývá pravda? Mohl by někdo tak nesmírný objev zfalšovat? A pokud ne - co to vlastně znamená pro lidstvo? A co pro americkou politiku?
Než dorazíte na poslední stránku a konečně se vám dostane odpovědí na všechny tyhle a mnohé další otázky, budete bez dechu hltat mistrné Brownovy zápletky, tajit dech při divoce akčních scénách a jako obvykle si lámat hlavu nad tím, co všechno je jen dokonalá autorova mystifikace a co nezpochybnitelná vědecká pravda.


Ztracený symbol

Název: Ztracený symbol
Původní název: The Lost Symbol (Robert Langdon #3)
Autor: Dan Brown
Počet stran: 460 (verze od nakladatelství Argo)
Nový román Dana Browna má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí." Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, a to přímo v jeho hlavním městě Washingtonu D.C. K řešení záhady je vyzván hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na nástropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako pohanský bůh. A není samozřejmě náhodou, že bývalý americký prezident George Washington se zednářským kladívkem a zednářskou lžící položil roku 1793 základní kámen Kapitolu. Ve Washingtonu se odehrává honba za legendárním zednářským pokladem. Sám autor ke svému novému dílu poznamenal: "S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj."

Zdroje obálek: martinus.sk, bux.cz
Zdroje anotací: BROWN, D. Digitální pevnost. Praha : Metafora 2005, bux.cz

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama