Stopařka a motocyklisté

15. srpna 2008 v 14:08 | Cukrblik |  Nadpřirozené jevy
Jedním z nejstrašidelnějších přízra­ků je zjevení stopaře. Řidiči auto­mobilu nebo nákladního vozu zažijí vždy tutéž běžnou situaci; zastaví je na první pohled skutečný stopař, který během cesty nepochopitelně zmizí. Popis vyděšených řidičů pak vždy vykreslí nějakého místního člověka, který však již před několi­ka lety zemřel.
Obrat v tomto hrůzo strašném pří­běhu nastal v Kapské provincii v Již­ní Africe koncem 70. let, kde něco podobného zažilo několik řidičů, ale místo automobilu jeli nejméně dva z nich na motorce!
Začalo to jednoho dubnového ve­čera 1978, kdy desátník Dawie van Jaarsveld jel po cestě poblíž města De Rust. Na kraji silnice spatřil stát mladou ženu, a tak zastavil a zeptal se, jestli nechce svézt do nedaleké­ho města Uniondale, kterým projíž­děl cestou za svou dívkou. Žena co­si zamumlala, ale přes přilbu její odpovědi nerozuměl, a pak nasedla za něj. Podal jí tedy přilbu a také sluchátko, aby mohla poslouchat hudbu z rádia jako on.
Po 16 kilometrech dostalo jeho zadní kolo smyk a Dawie zastavil, aby se podíval, jestli není píchlé - ­a ke svému údivu zjistil, že jeho spolucestující zmizela. Ale nemohla jen tak vypadnout, protože její hel­ma byla připnutá k sedadlu, a ještě větší překvapení zažil, když zjistil, že sluchátko, které jí půjčil, má na svém druhém uchu! Značně vystra­šený Dawie zastavil u kavárny, zate­lefonoval své dívce a pověděl jí o svém hrůzo strašném zážitku. Jeho příběh později prověřovala vědkyně Cynthia Hindová a zjistila, že kaž­dý, kdo byl tehdy v kavárně, si na vyděšeného Dawieho pamatoval, a potvrdila to i jeho dívka. To však ještě nebyl konec příběhu.
Dne 4. dubna 1980 projížděl mís­tem, kde Dawie zastavil své zmize­lé stopařce, Andre Coetzee a náhle ucítil, jak mu někdo dal zezadu ruce kolem pasu a zřetelně cítil, že na zadním sedadle jeho motorky někdo sedí. Andre v panice zrychlil, a cosi ho ihned třikrát udeřilo do helmy. Teprve když dosáhl rychlosti 160 km/h, zjevení zmizelo.
Při pátrání se zjistilo, že podob­ných příhod, kdy řidiči zastavili v témže místě a v tutéž roční dobu mladé stopařce, se v posledních le­tech odehrálo víc. Žena vždy záhad­ně zmizela, a velice se podobala Da­wieho stopařce, a to nejen vzhledem, ale i oblečením. Nakonec vyšlo najevo, že snou­benka jednoho pilota, Maria Rou­xová, zahynula 12. dubna 1968 při autonehodě, a to přesně v místě, kde se každoročně zjevoval přízrak stopařky. Popis Marie Rouxové, včetně jejích šatů, které měla při nehodě na sobě, odpovídal napros­to dokonale popisu, který řidiči udávali.

Použité zdroje:

obrázek a text zkopírován z: SHUKER, K. SVĚTOVÝ ATLAS ZÁHAD. Praha: Knižní klub a Balios 1998.
 


Anketa

Zajímáš se o "nadpřirozeno"?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama